Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

Mutasyon

Mutasyon Nedir?
Mutasyon Nedir?

DNA yapısındaki değişikliği ifade etmektedir. Genetik mirasın ebeveynlerden çevresel faktörlerin etkisiyle değişmesidir.

Mutasyon Nedir?

DNA, her hücremizde bulunan ve içerisinde tüm genetik bilgilerin depolandığı sarmal yapıdır. DNA’mızda göz rengimizden ilerde yaşayacağımız muhtemel hastalıklara kadar tüm vücudumuzla alakalı bilgiler vardır. Çeşitli sebeplerle DNA da meydana gelen değişiklikler ise mutasyon olarak adlandırılmaktadır.

Dr. Necdet
Tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladım. Pratisyen hekim olarak Aliağa Devlet Hastanesinde çalışıyorum. 

Kolaysağlık.net sitesinde çeşitli tıbbi konular üzerine pek çok bilgi bulunmaktadır. Ancak bu bilgiler tıp alanında bilgisi olan kişilere yöneliktir. Hastalıklar, tedaviler ve tetkikler hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Bu yüzden sitede yazan bilgiler sizin için farklılık gösterebilmektedir. Sizinle aynı durumu yansıtsa bile sitede yer alan bilgiler doktor tavsiyesi niteliğinde değildir. Site içeriğini uygulamak kişinin kendi sorumluluğundadır. Siteden link verdiğimiz diğer sitelerdeki bilgilerin doğruluğundan kolaysaglık.net hiçbir şekilde hukuki ve cezai olarak sorumluluk kabul etmemektedir.